31 травня 2017 р. фермерське господарство Юрія Костянтинова, що знаходиться у с.м.т. Великомихайлівка на Одещині, стало базою для проведення семінару “Інтенсивна технологія вирощування часнику”.

 

      Семінар став справжньою знахідкою для виробників часнику, які займаються вирощенням цієї культури у областях, де реалізується Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва. Саме завдяки UHBDP стало можливим організувати даний захід та зібрати експертів, дотичних до технології вирощування часнику.

Stat 1

        Насамперед, власник ФГ, Юрій Костянтинов, як то кажуть “собаку з'їв” на виробництві улюбленого овоча усіх українців (яке ж сало без часнику!?), і саме тому його досвід був для багатьох учасників семінару дуже цікавим.

      Серед спікерів увагу фермерів звернув доклад представника компанії “Syngenta” Миколи Довгаля, який розповів про систему захисту часнику від бур'янів, шкідників та хвороб.

Stat 3

   Структура семінару охопила усі питання, що стосуються технології вирощування часнику, тож кожен із запрошених до виступу спікерів тематично доповнював один одного так, щоб учасники отримали повну картину із заявленої теми.

    Наступним слово взяв Олег Накінечний, представник компанії Yara, який висвітлив тему “Система живлення часнику”. Учасники семінару мали змогу завдати ряд питань цьому спікеру, тому що його тема посідає чільне місце у технології виробництва часнику. Олег надав детальні відповіді на всі запитання та передав слово наступному експерту.

     Юрію Супруну (компанія Agromap) випала нагода ознайомити зацікавлених фермерів із технікою для збирання врожаю часнику. Так, учасники заходу дізналися про комбайн для збирання однозубки, докладну презентацію про який зробив пан Юрій. Він підкреслив, що на разі такий комбайн дозволяє не лише механізувати процес збирання врожаю, але й відрізати ботву, відсіяти рештки грунту, доочистити зубки й вивантажити їх у контейнери/мішки. Використання комбайну надає переваги у питаннях економії коштів на ручний труд, вчасному збиранні врожаю, якості зібраного врожаю часнику.

Stat 4

    Логічна послідовність доповідей експертів була б неповною без виступу Вадима Мереженюка, представника компанії “Артель Агро”. Він розкрив тему переробки часнику та навів приклади вирішення цього питання у різних країнах — експортерах часнику.

      Наприкінці, після отримання усього пакету інформації щодо технології вирощування часнику, учасники до того ж мали змогу завдати питання агрономові господарства Віталію Костянтинову, який охоче надав відповіді відносно власного досвіду із заявленої теми.

Stat 2

    Загалом, учасники семінару зійшлися на думці, що семінар був змістовним та корисним для виробників такої нішової культури як часник. Окрема подяка, яку просили висловити учасники, була для проекту UHBDP, що реалізується завдяки фінансуванню Міністерства міжнародних справ Канади при співфінансуванні й реалізації MEDA.

Додати коментар


Захисний код
Оновити