3 липня експерт з США Рональд Годін, агроном бізнес програми  BRIDGES за підтримки ГО “Земля Таврії” відвідав з практичним семінаром господарства в Херсонській області. 

DSC 0540

Рональд Годін - доктор агрономічних наук Університету Штату Колорадо США, має широкий досвід консультаційного супроводу виробництва кісточкових фруктів, овочів відкритого та закритого ґрунту . Приймає участь у низці дослідних програм та практичних консультаціях фермерів США та Канади.

DSC 0546

Експерт з США відвідав господарства учасників проекту UHBDP у Білозерському, Скадовському та  Бериславському районах.

DSC 0577

DSC 0531

Головний Агроном Стативка Юрій агрофірми “Совхоз Білозерський” показав свої сади, які  мають біля 38 гектарів черешні та 22 гектари  персику.

DSC 0534

У Скадовському районі господарство Сипко Іван Івановича має більше 1 гектар закритого ґрунту та 7 гектрів відкритого ґрунту плодоовочевої продукції.

DSC 0548

З самого початку зустрічі американський агроном зазначив, що порівняно з  США, в Україні дуже великі господарства. У Америці здебільшого практикують ферми родинного типу по 3-5 гектари. Сім'ї об'єднуються у спільні ферми через дорогу ціну на землю у США.

DSC 0537

Серед обраних господарств експерт з США  відзначив високу урожайність, по персикам становить до 26 тон з гектара, по перцю від 100 тон з гектара у закритому ґрунті.

DSC 0549

У ході зустрічі  українські та американські спеціалісти аграрного сектору  знайшли спільну проблему, а саме -  нестача робочої сили, відсутність людей, які б могли якісно працювати в садах. Господарства не встигають вчасно збирати врожай, і це є причиною -  втрати частини врожаю. Якщо ситуація не зміниться, виробники  змушені будуть перейти до механізованого збирання фруктів для подальшої переробки. Ця тенденція може загрожувати відсутністю якісних свіжих фруктів на столах споживачів.

DSC 0533

Також були обговорені  погодні ризики, з якими стикаються  господарства нашого регіону: раннє потепління та пізні заморозки на весні, спекотне літо, що  провокує опіки рослинам. Піднімали питання щодо проблем з хворобами, засобів захисту рослин від шкідників та грибкових уражень, підживлення рослин,  відновлення ґрунту, підбору сортів для різного типу ґрунтів, правилах збору врожаю, питання обрізки та проріджування дерев, схеми посадки та ін. 

DSC 0555

Освітили проблему неякісних препаратів в Україні. Є необхідність у надійному постачальнику засобів виробництва. ГО “Земля Таврії”  зазначила, що працює з низкою фірм-постачальників, з якими підписані договори про співпрацю.  Вони надають суттєві знижки для придбання  учасниками проекту UHBDP обладнання, насіння, саджанців, добрив та засобів захисту,  так звана система е-ваучерів, та гарантують якість поставлених товарів. 

DSC 0578

Піднімали питання органічного виробництва. Уряд США контролює виробників сертифікатами продукції, а ціна такої продукції суттєво відрізняється від звичайної. В Україні ситуація інша, органічних рух тільки починає свій розвиток, попит на таку продукцію набирає обертів. Виробники України поступово  відходять від традиційної технології обробки плодоовочевої  продукції. Сервіс фірми, в свою чергу,  розроблюють лінійки органічних засобів захисту та організовують демонстраційні поля, навчальні семінару по органічному напрямку.  

DSC 0569

Зустріч з міжнародним  експертом була однозначно корисною. Завдяки цьому заходу учасники проекту мали можливість отримати відповіді на питання   від провідного експерта, почути думку агронома практика щодо технологічного процесу вирощування, про недоліки та досягнення,  можливості вдосконалення. Такий зворотній зв’язок, “погляд зі сторони” - це і є саме головне в таких зустрічах, саме це дає  поштовх  до професійного зростання. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!  

Семінар організований ГО «Земля Таврії», за підтримки Українського  проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.

                         

Підписуйтесь на нашу сторінку на фейсбук  Земля Таврії

Додати коментар


Захисний код
Оновити