15 липня 2017 року у с. Виноградово Олешківського району в приміщенні сільської ради, за ініціативи громадської організації «Земля Таврії», відбулась друга зустріч виробників найсмачнішої ягоди Херсонщини – кавуна. Основною задачею заходу було виявлення ініціативних виробників, задля подальшого об’єднання, співпраці та  вирішення насущних питань, в тому числі налагодження каналів збуту.

DSC 1110

 Голова громадської організації «Земля Таврії» Олександр Синюк,  розповів про можливості та сервіси  проекту  UHBDP, а менеджер  з розвитку плодоовочевого бізнесу.

DSC 1083

 Потапов Сергій В’ячеславович  продемонстрував успішні історії агрегації виробників часнику, аспарагусу та перцю. Він говорив про те, що тільки об’єднавшись навколо одного, двох великих  виробників громада села може вийти на іншій рівень виробництва.

DSC 1067

Зараз  спостерігається тенденція, що рік за роком, посівні площі під кавуном зменшуються. Якщо ця ситуація не зміниться, завтра на нашу території зайде іноземний інвестор з сучасними технологіями та пакувальними домами, і як результат - наша продукція не зможе бути конкурентоспроможною на світових ринках, а на внутрішньому ринку її будуть скуповувати за копійки. Тільки об'єднавшись та побудувавши додатковий ланцюг сортування, охолодження українські виробники  зможуть захистити свої потужності. Необхідно зрозуміти, що ніхто за нас нічого не зробить.

DSC 1102

 

Український проект бізнес розвитку плодоовочівництва готовий допомагати знаннями, грантовими коштами, але ініціатива повинна йти від людей, виробників. Виступ Сергія Потапова викликав не аби яку дискусію та змусив замислитись над майбутнім кавунового сектору.

DSC 1079

 

Голова сільської ради  наприкінці зустрічі зазначив, що село Виноградово - один з найбільших виробників кавунів на території Херсонської області, і де як не тут об'єднуватись та відкривати нові горизонти Херсонським кавунам.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити