29 серпня 2017 року ГО «Земля Таврія» та «Херсонська обласна спілка бджолярів» провели Круглий стіл «Перспективи експорту українського меду» завдяки підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) та Департаменту агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації.

Stat 12

На заході зібралося чимало людей з усієї області  які займаються пасікою не тільки як хобі, але і професійно.  Відкрив  круглий стіл  заступник директора Департаменту АПР Андрій Неделько, який доповів ситуацію в Херсонській області по бджолярству, статистику та перспективи цієї галузі та запевнив присутніх про підтримку таких вузькопрофільних асоціацій з боку АПК Херсонської області. 

Stat 1

Голова новоствореної спілки пасічників Херсонщини Юрій Лавриненко розказав про цілі та задачі своєї організації, закликав до кооперації. Він зазначив, що існує чимало проблем у галузі і що більшість виробників меду в області є незареєстрованими підприємцями, які здійснюють виробництво меду на рівні хобі.

Stat 3

Олександр Синюк, голова ГО «Земля Таврії» розповів присутнім про Український  проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), його можливості, сервіси, грантову та технічну допомогу бджолярам.

Stat 8

       Також були присутні представники різних спілок та асоціацій, які взяли участь у роботі круглого столу в якості спікерів: Ігор Снітівкер, засновник Асоціації експортерів меду України, розкрив ряд питань стосовно експорту українського меду та напрямків співпраці експортерів та виробників; 

Stat 9

       Микола Халупенко, голова Асоціації фермерів Херсонської області, обговорив питання взаємодії та співпраці фермерів і бджолярів; президент клубу за здоровий спосіб життя Микола Борисенко розповів про досвід та перспективи розвитку виробництва органічного меду; 

Stat 7

Олег Калінін, початківець любитель розповів про свою пасіку (більше 200 сімей) та про своє обладнання яке він власноруч зробив та презентував для швидшої викачки меду.  

Stat 10      Під час спілкування бджолярів було окреслено ряд питань, якими буде займатися новостворена спілка найближчим часом: проблема отруєння бджіл під час обробки полів ЗЗР та юридична допомога пасічникам у даній ситуації, створення повного реєстру бджолярів області, проведення круглих столів та семінарів для підвищення професійності бджолярів та інше. 

Stat 2

Обговорювались також можливості отримання кредитів на придбання обладнання для виробників меду - членів асоціації, отримання знижок за рахунок гуртового придбання спеціалізованої тари, купівля цукру за пільговою ціною, взаємодія з ветеринарними органами Держпродспоживслужби, а також співпраця в напрямку експорту херсонського меду в країни ЄС.

Stat 11

Stat 5

 

Stat 13

Stat 6

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити