22 грудня 2016 р. відбувся семінар  "Вивчення потреб фермерів та презентація Проекту UHBDP"  у м. Олешки Херсонської області, на базі міського Центру зайнятості населення. 

         Учасники дізналися про хід реалізації українського Проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, його географію та напрацювання, підтримку з боку Міністерства міжнародних справ Канади та співфінансування Менонітською асоціацією економічного розвитку (MEDA).

Окрім того, цікавість присутніх викликала інформація про конкурс грантових заявок у програмі "Інновації в сфері захисту навколишнього середовища" - один із активних учасників відразу заявив про готовність реалізувати власний задум щодо енергоефективного освітлення вулиць села.

Презентація Проекту в Олешківському РЦЗ

Серед учасників виявилося багато бажаючих стати партнерами Проекту та долучитися до навчальних заходів, з метою вдосконалення знань та обміну досвідом. Для того, аби отримати зворотній зв'язок від фермерів, ми розробили спеціальну анкету, яка дозволила визначити перелік тем, цікавих та потрібних присутнім аграріям. Відзначимо, що для цієї групи найбільш актуальними виявилися «Новітні технології вирощування плодоовочевої продукції» та «Вимоги ринку до сертифікації продукції за стандартами HACCP, Global G.A.P.»

Оскільки семінар носив практичний характер, фермери змогли методом «мозкового штурму» проаналізувати свої сильні та слабкі сторони (внутрішні фактори) та співвіднесли їх до можливостей і викликів (зовнішні фактори). SWOT-аналіз заявленої групою пріоритетної задачі – Вихід на міжнародний ринок – дозволив унаочнити ті ризики та перешкоди, які треба подолати при досягненні такої амбітної мети.

Мозковий штурм "SWOT-аналіз"

Комусь це додало наснаги й мотивації, а хтось призадумався – що треба «підтягнути», аби бути конкурентоспроможним зі своїм товаром за межами України…

Загалом, люди змогли зосередитися на тому, які потреби в них є спільними та яким чином фермери можуть отримати допомогу від Проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва та нашої громадської організації.

Ми вдячні організаторам семінару - Олешківському центру зайнятості - та сподіваємося, що ця "перша ластівка" принесе усім бажані результати й матиме плідне продовження!

Додати коментар


Захисний код
Оновити