10 та 11 вересня 2017 року завдяки Українському проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) херсонських сільгоспвиробників відвідав спеціаліст з Ізраїльської агенції з міжнародного розвитку (МАШАВ), консультант по овочам закритого та відкритого ґрунту Омар Зайдан. Фахівець провів індивідуальні консультації для всіх бажаючих учасників проекту по конструкції теплиць та живленню таких овочів, як томати, огірки та полуниці.

Stat 0

Першими зустрічали ізраїльського консультанта-агронома жителі села Підстепне, Олешківського району, на присадибній ділянці фермера-лідера Чайки Володимира Ілліча, який вирощує огірок.

Stat 2

Омар оглянув всі теплиці господаря, вони різні за розмірами та конструкцією, виявив типи захворювання рослини, проконсультував як уникнути проблем та надав свої рекомендації. Агроном порекомендував жителям с. Підстепне розпочати з  повного аналізу ґрунту, а менеджери ГО «Земля Таврії», в свою чергу, донесли до слухачів інформацію про новий сервіс від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва – фітолабораторний аналіз в агроцентрі «Владам», який відразу зацікавив селяни своєю доступністю.

Stat 1

Наступна зустріч відбулась у с. Костогризово у молодих  плодоовочівників Філенко Олександра та Легкого Юрія, які більшу частину своїх присадибних ділянок  засаджують полуницею. 

Stat 3

Агроном підказав як правильно пасинкувати сажанці, порекомендував вирощувати на окремих ділянках посадковий матеріал та  плодоносні рослини. Використовуючи сучасні інтернет-сервіси, Омар продемонстрував ізраїльські розплідники,  пообіцяв передати через координаторів УПБРП технологічний листи по системі живлення полуниці, які адаптовані до нашої території.

Stat 4

Завершився візит 10 вересня в Олешківському районі у гостинному с. Абрикосівка, де радо зустрічала групу з ізраїльським фахівцем староста села Любов Тимчак.

Stat 6

Жителі з радістю поспілкувалися з Омаром, показали свої господарства, поділилися проблемами, отримали відповіді на свої запитання та корисну інформацію. Агроном був вражений чистотою села, квітами навколо теплиць та відсутністю бур’янів.

Stat 5

Другий день в Херсонській області довгоочікуваних гостей розпочався з лекції по живленню рослин, яка пройшла у с. Праві Солонці Олешківського району.

Stat 7

Фахівець з великим досвідом в агрономії розповів про систему живлення, яка підходе для більшості рослин овочевої групи, доніс інформацію по правильному співвідношенню елементів, привів ряд прикладів захворювань рослин, пояснивши  причини їх виникнення,  надав  рішення цих проблем.

Stat 8

На прикладі у одного з господарств цього села, а саме Котова Олексія, консультант на практиці виявив наявну хворобу кореневої системи рослин – немотоду та значну зараженість ґрунту.

Stat 14

Для рішення цих проблем він порекомендував застосовувати у другій сівозміні  сидерати, які природним шляхом збагачують та відновлюють ґрунт.

Stat 13

 Відвідали цього ж дня відомого в с. Раденськ фермера, який сам конструює теплиці -  Кушнаренко Геннадія, який разом зі своєю громадою показав свої володіння, окреслив проблеми, які виникають на практиці. 

Stat 9

Консультант, зі свого боку, дав рекомендації, пообіцяв вислати креслення теплиць, які можна ефективно використовувати в нашій області, беручи до уваги кліматичні особливості нашого регіону, а саме вітри.

Stat 10

На завершення візиту по Херсонській області  команда «Земля Таврії» разом з Омаром відвідали господарство молодої та перспективної жінки фермера - Анни Білої.

Stat 11

Омар був в захваті від знань та експериментів агронома-аматора.  В цьому господарстві він побачив приклад теплиці, які рекомендував для застосування фермерам  Херсонської області. Анна розповіла про захоплення екологічним напрямком, вона впевнена, що зможе вийти на високий рівень вирощування саме в цьому напрямку та  згуртувати навколо себе однодумців. Досвідчений агроном, в свою чергу, дав рекомендації Анні, подякував їй за  наполегливість та професійний рівень самоосвіти.

Stat 12

Завдяки Українському проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, реалізується та спів фінансується  Менонітською асоціацією економічного розвитку (МЕDA), яка співпрацює з Ізраїльським агентством міжнародного співробітництва (MASHAV) херсонські овочівники мали нагоду зустрітися з провідним спеціалістом та отримати професійну консультацію щодо  вирощування овочів в закритому ґрунті.

Stat 16

Додати коментар


Захисний код
Оновити