26 грудня 2016 р. у смт Білозерка  Херсонської області на базі районної  державної  адміністрації, за сприяння районного  центру  зайнятості населення, відбувся семінар  «Вивчення  потреб фермерів та презентація  Проекту  UHBDP».

Досить нечасто буває так, що у робочому контексті можна зустріти заслужених та видатних осіб, які по праву користуються авторитетом серед людей, шаною та вдячністю за свої заслуги. До нас завітав учасник, якого вже за життя можна назвати легендою сільського господарства, який очолював колгосп імені Кірова Білозерського району Херсонської області. Почесний голова ради кооперативу «Зоря», двічі герой соціалістичної праці, герой України – Дмитро Костянтинович Моторний. На сьогодні це 89-річна людина, з ясним розумом та бойовим духом, що слугує за приклад багатьом молодим фермерам. Він уважно вникав у зміст нашої презентації, дав зворотній зв'язок у кінці семінару та побажав Проектові плідного розвитку на теренах Херсонщини.

Дмитро Костянтинович Моторний серед учасників семінару

Звичайно, коли серед учасників є люди такого рівня, це додає іншим певного спрямування – фермери Білозерського району підкреслювали свою зацікавленість й готовність до співпраці. Було багато запитань по наданій головою ГО «Земля Таврії» Олександром Синюком інформації, особливо в частині інноваційних проектів, де люди хотіли дізнатися про можливість реалізувати власні ідеї щодо енергозбереження та переробки пластикового сміття.

Голова організації О.Д. Синюк розповідає учасникам семінару про Проект

Ми отримали пропозицію співпрацювати із ПТУ-6, щоб передати учнівській молоді інформацію про Проект. Усвідомлення необхідності впроваджувати один із ключових пріоритетів Проекту – розвиток трудових ресурсів – дає нам поштовх до взаємодії із керівництвом середньо-спеціальних навчальних закладів, які готують майбутніх працівників аграрного та технологічного секторів економіки.

Серед потреб, які зазначають учасники семінару, виділимо такі як «Побудова бізнес-моделі в плодоовочевій галузі, бюджет та фінансове планування», «Налагодження комунікацій між фермерами різних регіонів (Херсон, Запоріжжя, Одеса, Миколаїв) для обміну досвідом через проведення тематичних практикумів», «Розробка й подання заявок на грантове фінансування».

За результатами семінару напрацьовані перспективні знайомства та встановлено ділові зв’язки, які дають можливість розвивати й надалі впровадження українського Проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, реалізується та спів фінансується Менонітською асоціацією економічного розвитку MEDA.

Громадська організація «Земля Таврії» запрошує аграріїв нашої області приєднуватися до Проекту UHBDP – нам важливий кожен клієнт, будемо раді допомогти саме Вам!

Додати коментар


Захисний код
Оновити