На сучасному етапі розвитку суспільства виникає актуальна проблема екологічної освіти та культури населення, в тому числі і у студентів. Знання та розуміння ними екологічних проблем є невід'ємною частиною програми ВУЗу. Економічно розвинуті країни вже давно почали займатись вихованням молоді у напрямі дбайливого ставлення до природи та її багатств. Сьогодні у нашій країні назріла необхідність здійснення "екологічного всеобучу" з метою підвищення почуття відповідальності кожної людини за збереження і раціональне використання навколишнього середовища. Саме тому в Херсоні проводився VII міжнародний екологічний форум  «Чисте місто, чиста ріка, чиста планета».

Stat 6

Про важливість екології та екологічного виховання сказано багато. Особливо ця проблема актуальна в галузі сільського господарства. Які нові підходи, що є дружніми до навколишнього середовища, зараз практично використовуються на полях області і що робити, аби таких площ було більше? Саме такі питання були висвітлені в рамках екологічного форуму. Спеціалісти екологічних напрямків зібрались в ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет» та за круглим столом обговорили важливі питання.

Stat 1

Михайло Мельник, директор Херсонського філіалу «Інститут охорони ґрунтів» доповів про стан екології ґрунтів у Херсонській області, забруднення пестицидами та твердими відходами. Проблеми: законодавство не визначає чіткі межи Природних національних парків та заповідників, а отже, не можна притягнути до відповідальності порушників. Така проблема є у Олешківських пісках та Нижньодніпровських плавнях. Ще велика проблема: кадровий склад екологічних структур (лісо-, рибоохорона, державні департаменти тощо), потрібно залучати фахові кадри. Якщо не дотримуватися екологічних норм негайно, то південь України скоро стане пустелею.

Stat 3

Цікавою була доповідь Марії Махновець. Вона розповіла про стан ринку органічної продукції в Україні. В нашій країні є 414 операторів органічної продукції (більше всього їх у Київській, Одеській і Херсонських областях), 156 879 га земель сертифіковано як органічні, 306366 га контролюються органами сертифікації. Площа чорноземів в Україні дорівнює площі Великобританії, при цьому лише 1% площі вважається органічним, тоді як Ліхтенштейн або Швейцарія мають 7-8%, тобто в Україні є потенціал до розвитку органічного землеробства. Але Україні була і залишається для експортерів зоною ризикової органіки, бо є недовіра до якості органічного товару та сировини.

На заході були присутні представники двох підприємств НВП «5 елемент» та «Біогель», що займаються виробництвом органічних добрив, для живлення та збагачення ґрунтів у вирощуванні сільськогосподарських культур. 

Stat 5

Олександр Синюк розповів про Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), форму співпраці з малими та середніми фермерами, безкоштовні інформаційні сервіси та технічну допомогу, що надає Проект. Еколог Проекту Дмитро Кравцов розповів про новітні підходи дружні до навколишнього середовища, що практикуються зараз у сільському господарстві в Україні та в інших європейських країнах.

Stat 4

Ми повинні мати на увазі не тільки інтереси нинішнього, але й майбутніх поколінь. Органічне землеробство, заміна агресивної хімії на сучасні біологічні препарати, впровадження новітніх екологічних технологій в сільському господарстві – все це сприятиме вирішенню життєвих проблем, в основі яких здоров’я нації. Екологічна ситуація, що ми залишимо, - показник культурної спадщини, яку ми передаємо своїм нащадкам.

Інформаційні партнери