В Херсонській області ГО «Земля Таврії» завдяки співпраці з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) проводе багато заходів для сільгоспвиробників. На одному із таких заходів був присутній голова сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу СОК «Каїр» Олександр Ольшанський.

Stat 4

 

Кооператив займається декількома напрямками, один з яких вирощування овочів відкритого ґрунту, мають досвід з міжнародними проектами, отримали грант на придбання техніки.

У спілкуванні з керуючим ГО  «Земля Таврії» Олександром Синюком , керівник СОК «Каїр» зацікавився діяльністю Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, а саме вирощуванням нішових культур. Олександр Ольшанський радо запросив представників проекту UHBDP провести презентацію  сервісів проекту для своєї громади та поділитись інформацією щодо вирощування  нішових культур в їхньому регіоні.

Stat 1

 

Село Каїри розташоване на Каховському водосховищі, має великий потенціал у сільськогосподарському секторі, та гарні родючі землі. Саме тому ГО «Земля Таврії» запросили на семінар своїх активних учасників проекту UHBDP, які вирощують нішові культури, Демченко Олега та  агронома-консультанта горіхового розсадника на півдні України ЧП «Сімге» Сергія Запускалова. Тематика семінару зібрала багатьох фермерів та одноосібників з Каїр та сусідніх сіл.

Stat 6

Олександр Синюк, Голова ГО «Земля Таврії» та координатор Проекту UHBDP презентував роботу проекту. Докладно розповів про мету, завдання та напрямки роботи Проекту, співпрацю з членами, сервіси. Особливо учасників семінару зацікавили програма Е-ваучер та можливість отримання грантів, участь в інформаційних заходах.

Сергій Запускалов, менеджер горіхового розсадника «Сімге», розповів про переваги вирощування такої культури, як горіх. Деякі з присутніх учасників мають намір закладати горіховий сад, отже інформація була актуальна та викликала багато питань – економічна обґрунтованість, вартість саджанців та догляду за ними, рентабельність, боротьба з шкідниками тощо.

Stat 2

Олег Демченко, голова господарства, що спеціалізується на вирощуванні нішових культур розповів про свій досвід. Він презентував переваги та особливості вирощування таких культур як спаржі та шафран, розповів про власні помилки та плани роботи, закликав учасників диверсифікувати своє виробництво та продовжувати роботу по гуртуванню продукції.

Stat 7

Для учасників зустрічі наочно був презентований сервіс проекту – бізнес-калькулятор. На практичній вправі були підраховані видатки та прибуток від вирощування нішових культур, визначені інші економічні показники.

Stat 5

В результаті виявлена ініціативна група, що висловила свою зацікавленість у вирощуванні нішових культур, внесена пропозиція про реєстрацію власної товарної марки. Оговорена домовленість про подальшу співпрацю Проекту та мешканців села Каїри.

Учасники семінару висловили позитивні відгуки про захід, дякували за практичні навички та отриману інформацію. За домовленістю в рамках співпраці з Проектом UHBDP з мешканцями Каїри найближчим часом будуть проведені семінари з інших актуальних агрономічних тематик.

Інформаційні партнери