Олешківський район Херсонської області є центром плодоовочевої продукції регіону. Кліматичні умови, логістичне розташування дають економічні переваги та визначили назву цього району, як «овочевий», тут розташовано багато полів, теплиць, є ринок.

Тож такі питання, як захист рослин закритого ґрунту, інформаційна підтримка, агрономічні консультації, гуртування виробників – є актуальними.

28 листопада ГО «Земля Таврії» в рамках співпраці з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) в с. Раденськ організував семінар «Системний підхід захисту рослин закритого ґрунту: нові технології та їх ефективність», спікери якого були запрошені з провідних агрономічних фірм.

Stat 1 1

Валерій Федоренко, представник ГО «Земля Таврії», менеджер проекту по розвитку плодоовочевого ринку в Херсонській області презентував роботу проекту UHBDP. Докладно розповів про мету, завдання та напрямки роботи Проекту з фермерами та одноосібниками. Також, умови користування безкоштовними сервісами проекту, можливість підвищити власну освіту у плодоовочевому бізнесі. Особливо учасників семінару зацікавили програма Е-ваучер та можливість отримання грантів, участь в агрономічних тренінгах та заходах.

Stat 6 1

Сергій Юрчак, консультант компанії Enza Zaden, а також фахівець агрономом, що на власному досвіді знає проблеми з якими стикаються виробники овочів. Презентував нові сорти кабачків та редису, їх переваги та особливості вирощування. А ще наголосив на зміну попиту на ринку овочів, отже, треба пристосовуватися до нових вимог.

Stat 7 1

Чи потрібна сівозміна у теплицях? Це дискусійне питання висвітлив Юрій Підлужний, агроном-консультант ТМ «Професійне насіння». Розповів про практику сівозміни у теплиці та його доцільність.

Stat 5 1

Також для учасників зустрічі був презентований один із зручних сервісів проекту – бізнес-калькулятор. На прикладі раннього редису закритого ґрунту були підраховані видатки та прибуток від вирощування, підраховані такі економічні показники, як рентабельність, прибутковість.

ГО «Земля Таврії» завжди слідкує за новаціями, що є на ринку виробництва плодоовочевої продукції та доносить її до членів Проекту UHBDP. Нові ефективні технології, екологічні методи боротьби з шкідниками, живлення ґрунтів тощо – вся інформація має бути в арсеналі наших аграріїв. Тож такий цікавий, ефективний та екологічний метод боротьби з шкідниками, як за допомогою ентомофагів є актуальним. Спеціалісти компанії Rising Results презентували досвід своєї роботи.

Stat 3 1

Володимир Деренюк, технолог Rising Results розповів про особливості використання ентомофагів, як засобу захисту тепличних рослин. Цей метод має ряд переваг: біологічний контроль, повна екологічність, економічне обґрунтування та супроводження консультаціями спеціалістів. Крім того, він поділився власним досвідом щодо впливу форми рослинного куща на врожайність, як правильно формувати бічні пагони.

Фінанси – це головна рушійна сила будь-якого бізнесу. Олег Арсьонов, Голова КС «Єдність» доповів про фінансові інструменти розроблені спеціально для сільгоспвиробників. Були презентовані різні кредитні продукти, їх переваги та умови отримання.

Stat 8 1

Тож тематика семінару викликала багато питань, диспутів та висновків. Один з висновків – потреба гуртуватися для створення великих об’ємів продукції та можливості розширення ринків збуту. До того ж було вирішено обрати експериментальну теплицю для впровадження технологій біологічного захисту рослин. Учасники семінару висловили побажання організовувати інші навчальні семінари, говорили позитивні відгуки про захід, дякували за практичні навички та нову інформацію.

Додати коментар


Захисний код
Оновити