Земельні питання – завжди актуальні, особливо в рамках реформ та питання мораторію на продаж землі. Часто голови сільських рад, ОТГ та землевпроядники мають багато проблем із-за невдосконаленого законодавства у земельній сфері. Складнощі виникають з оформленням землі, визначенням меж ділянок, цільового призначення тощо. Аби дати відповіді на гострі питання, роз’яснення щодо складних ситуацій та нормативних земельних актів і був проведений семінар «Правове забезпечення земельних відносин –гарантія легального бізнесу».

DSC 1006

Маргарита Степанова, заступник Голови департаменту розвитку АПК області наголосила на важливості земельного питання та подякувала Проекту за роботу в області. Було зазначено, що вирішення багатьох проблем громад потребує коштів на інформаційні консультації, а завдяки діяльності Проекту UHBDP у Херсонській області наші виробники сільгосппродукції мають можливість відвідувати такі заходи безкоштовно та отримати відповіді на всі запитання.

Валерій Федоренко, консультант Проекту UHBDP та представник ГО «Земля Таврії» презентував присутнім діяльність проекту, що було зроблено та які плани є щодо співпраці. Докладно розповів про мету, завдання та напрямки роботи Проекту з фермерами та одноосібниками. умови користування безкоштовними сервісами проекту, можливість підвищити власну освіту у плодоовочевому бізнесі та у земельних питаннях зокрема.

Юрій Яремко, доктор економічних наук, проректор ХДАУ, професор кафедри землеустрою, геодезії та кадастру доповів про правове регулювання землі, як воно впливає на нормативні документи щодо легального походження товару та важливість для виробників дотримуватися всіх вимог законодавства.DSC 0985

Галина Момот, начальник відділу землеустрою та охорони земель розповіла про практичні аспекти регулювання земельних відносин при передачі сільськогосподарських земель у власність чи оренду, а також про проблеми, пов’язані з цим та шляхи вирішення. Питання стосувалися і новин у законодавстві, аналіз нових законопроектів, особливо для ОТГ.

Наталя Потапкіна, начальник відділу державної реєстрації об'єктів державного земельного кадастру докладно розповіла про Процес реєстрації земельних ділянок та договорів оренди на них. Закцентувала увагу на проблемах із оформлення спадку, порушення нормативних строків, відповідальності відповідних органів на місцях за порушення земельного законодавства.DSC 1004

Цікавою була доповідь Володимира Глиновського, який розповів практичні поради щодо Гарантії держави на володіння та користування земельними ділянками. Він розповів про судову практику та важливість відстоювати свої права у земельних питаннях.

Валентина Удод, перший віце-президент Херсонської ТПП, начальник управління експертизи і сертифікації відповіла на всі питання, що стосувалися особливостей вимог різних країн до експорту та супроводжувальних документів, з якими проблемами стикаються наші експортери та як можна їм запобігти. Цікавими були приклади помилок експортерів та виробників, наслідки неправильно оформлених документів.DSC 1022

Ася Єфремова, заступник керуючого, керівник філією АТ «Укрексімбанк» мала нагоду розповісти про кредитні продукти для аграріїв, нові підходи у кредитуванні та використання земельних ділянок у якості залогу.

Нова інформація викликала багато питань та життєвих прикладів, були винесені питання, які потребують детального аналізу фахівців, домовилися про подальшу співпрацю. Учасники семінару висловили бажання організовувати інші навчальні семінари, говорили позитивні відгуки про захід, дякували за практичні навички та нову інформацію

Додати коментар


Захисний код
Оновити