Бджільництво – провідна галузь в Україні. Як правило, бджільництвом займаються люди з позитивним щирим відношенням до природи та своєї роботи.

ГО «Земля Таврії», як координатор проекту UHBDP, продовжує організовувати заходи для херсонських бджолярів. В рамках грудневої конференції «Здорова пасіка» були сформовані основні напрямки розвитку галузі в області та перші кроки роботи. 20 січня 2018 року вже були організовані регіональні збори пасічників Білозерського району.

IMG 20180120 101451318

Херсонська обласна асоціація бджільництва багато років стоїть на сторожі інтересів наших пасічників. Мета заходу: роз’яснення ветеринарних вимог щодо виробництва меду, умови експорту та взаємодія з фермерами району. На жаль, жоден із запрошених фермерів не прийшов. Мабуть, до провідного Європейського досвіду, де фермери зацікавлені у співпраці з місцевими пасічниками нам ще треба час та розуміння. Павло Лавриненко, представник асоціації бджолярів Херсонщини закликав об’єднуватися та кооперуватися виробників меду для захисту власних інтересів.

Представники проекту UHBDP розповіли про мету та основні напрямки роботи, безкоштовні сервіси проекту, успішні історії та можливості співпраці. Проект UHBDP займається інформаційною та технічною підтримкою фермерів та одноосібників, що вирощують овочі, фрукти, ягоди, горіхи, займаються виробництвом меду. У Херсонській області його партнером є ГО «Земля Таврії».

Наталя Коломієць, ветеринарний лікар Білозерської районної лікарні Державної ветеринарної медицини, розповіла про основні вимоги щодо ведення пасіки, необхідної документації для бджолярів та зміни законодавства, які сталися у цьому році. Актуальними питаннями були методи боротьби з хворобами (гнильця, варитоз) та шкідниками, вартості довідок та відповідальності виробників. До речі, на 58 населених пунктів району всього 11 ветеринарних лікарів, тож питання стосувалися графіків їх роботи та шляхів отримання актуальної інформації. Серед запрошених був Юрій Шахов – начальник Херсонської міської ветеринарної лікарні, який поділився досвідом своєї роботи та залишив контакти, які стануть у нагоді у разі виникнення проблем.

Представники фірми «Співдружність», що займається в Херсонській області гуртовою закупівлею та експортом меду, детально розповіли про умови заготівлі меду, вимоги до його якості, перелік необхідних довідок та податкові зобов’язання. Питання стосувалися динаміки закупівельних цін, вимоги до відсутності антибіотиків. До речі, Херсонщина показує позитивні зміни в якості меду, якщо у 2014 році вибраковувалося 26% меду, то у 2015 – 19%, 2016 – 10%, а у 2017 – 7%, тобто культура та відповідальність бджолярів росте.

Україна займає лідируючі позиції у світовому експорту меду, кожен 10-й кілограм здає Херсонщина. Тож об’єднання зусиль: пасічників, асоціації виробників, проекту UHBDP, адміністрації та представників громадськості – і надалі дасть поштовх до розвитку галузі.

IMG 20180120 101746591

Слідкуйте за новинами ГО Земля Таврії на сторінці фейсбук 

Додати коментар


Захисний код
Оновити