Красота – врятує світ. Це, як ніколи, актуально в наш час. Адже у період мінливих змін хочеться мати віддушину, що радує око та вселяє позитив.workshop

Херсонщина – аграрний край, де збирається найбільше овочів в Україні. Аби цей бізнес був ефективним та розвивався треба новітні підходи та прогресивне мислення. Робота громадської організації "Земля Таврії", яка є представником Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) на Херсонщині, спрямована на допомогу овочівникам, у тому числі, популяризацію «нішевих» культур. Це агрокультури, ринок яких ще не зайнятий в Україні, адже про них мало відомо, а ціна, як правило, висока. Не всі фермери готові до змін, вирощувати, наприклад, батат, чуфу, амарант, аспарагус, шафран чи нут.

Прикладом нового мислення та підходу до бізнесу може стати господарство Олега Демченко, що в селі Любимівка Каховського району. Він вирішив спробувати себе у нішевих культурах, такими для нього стали спаржа та шафран, а в цьому році - тюльпан. І йому є що показати і про що розказати.

3 роки тому Олег спробував вирощувати крокус (Crocus sativus), з якого робиться найдорожча спеція у світі - шафран. Його вартість завжди була дорожче за золото. Для цього у Голландії був закуплений посадковий матеріал (цибулинки) та висаджений на 5 сотках його господарства. Перевагами рослини є невимогливість до поливу, морозостійкість та відсутність потреби у хімічній обробці, тобто, отримується екологічна сировина. Минулого року з 20 соток було зібрано 700 г спеції.

Крім шафрану, на господарстві Олега Демченко вирощується спаржа. Спаржа - це молоді пагони аспарагусу (Aspáragus officinális). Це невимоглива лікарська рослина, що недооцінена в Україні. Аспарагус – джерело вітамінів та мінералів, некалорійний, швидко псується при неправильних умовах збереження. Спаржа завжди вважалася делікатесом та входить до складу меню тільки дорогих ресторанів, тож вартість її відповідна!

Цього року господар вирішив розширити асортимент та висадив тюльпани. Цибулинами з Голландії засаджено 0,5 га, мають 2 кольори – рожевий та фіолетовий, у міжрядді є жовтий рябчик. Сподіваємося, що цієї весни всі бажаючі зможуть побачити маленьку Голландію на Херсонщині.

Аби подорож була не тільки красивою, а й цікавою, наша організація планує провести корисний workshop  на тему нішевих культур. Всі тематики є актуальними, тож ви матиме змогу дізнатися про щось нове:

  • Нішеві культури: переваги та особливості вирощування.
  • Ринок збуту нішевих культур: чи бути йому в Україні?
  • Технологія та бізнес-розрахунки вирощування шафрану, спаржі та тюльпанів, горіхів та інших культур.
  • Зберігання, охолодження, логістика та упаковка продукції.
  • Живлення та захист овочевих культур, біогумус.
  • Лікарські рослини, їх ефективне використання.

Програма заходу «Маленька Голландія на Херсонщині» уточнюється та буде вислана всім зареєстрованим учасникам.

Виробники сільськогосподарської продукції, що думають на майбутнє, шукають різні шляхи – вже готові вирощувати нішеві культури. Про це свідчить попит на інформацію, зацікавленість людей. Тож, запрошуємо на попередній запис.

  • Якщо Вас цікавить екскурсія на господарство
 
  • Якщо Вас цікавить workshop по нішевим культурам
 
 
  • Якщо бажаєте виступити партнером заходу «Маленька Голландія на Херсонщині»
 
 
Всі питання будуть висвітлені на фейсбук
Шафран Любимовский
Інформаційні партнери