Пошук фінансів – основна проблема, яку зазначають учасники проекту UHBDP. Основні джерела: кредити, лізінг, гранти, державні програми та інше. Кожен має свої переваги та недоліки, але кожен має місце та користувачів.

Державні програми мають ряд переваг, але вони нівелюються недовірою людей та великою кількістю дозвільних паперів. Але не дивлячись на це, популярність такого фінансування зростає серед аграріїв.

agropidtrimka

Наприклад, за 2017 рік за бюджетною програмою 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» перераховано 1021,4 млн грн, а саме:

  • * 923 млн грн - виплати дотацій у рамках держпідтримки сільгосптоваровиробників відповідно до Порядку розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році;
  • * 98,4 млн грн - для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва; (постанова Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 130).

Джерело 

 

На 2018 рік Мінагрополітики передбачені видатки в обсязі 15,3 млрд грн, за рахунок спецфонду6311,00 млн грн, а саме:

  • 66,0 млн грн “Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів”;
  • 1 000,0 млн грн “Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств” (нова програма);
  • 300 млн грн “Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними”;
  • 945,0 млн грн “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” (здешевлення сільгосптехніки).

Проект UHBDP окрім польової допомоги, активно проводить роботу по лобіюванню інтересів аграріїв, що до доступності державних програм. В рамках Проекту 22 січня 2018 року було проведено робочу зустріч у Міністерстві АПК із заступниками міністра Ольгою Трофімцевою та Віктором Шереметом. Всі пропозиції від нас прокоментовано одним словом «ПРИЙНЯТО!»

Найбільш затребувана програма – здешевлення сільгосптехніки (постанова Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 130). Умова:

-          Техніка тільки вітчизняного виробництва;

-          Компенсацією можуть скористуватися фізичні та юридичні особи;

-          Компенсація надається не більше разу на три роки;

-          Компенсуєтеся техніка з переліку. Перелік техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, формується комісією, яка утворюється Мінекономрозвитку.

Джерело

 

Аби сформувати запрос на Міністерство по розширенню переліку техніки, ми проводимо опитування – ЯКА ТЕХНІКА ВАМ ПОТРІБНА?

Для цього Вам потрібно указати МАРКУ, МОДЕЛЬ та ВИРОБНИКА техніки. Це можуть бути: обприскувач, дрон для полів, мототехніка, дизельний генератор, грядкоутворювач, сівалка, культиватор, брандспойт, тепличні конструкції тощо (є певні обмеження на трактори та комбайни).

НАПРИКЛАД:

  • Обприскувач напівпричіпний штанговий ОПШ-3000, Херсонський машинобудівний завод;
  • Інфрачервона сушарка для овочів «Індіго”, ТОВ «Індуктор».

  Опитування  

Ваш голос допоможе вдосконалити перелік до державної програми та сприятиме розвитку аграрного сектору України.

Просимо Вас долучитися до опитування!

Додати коментар


Захисний код
Оновити