Дайджест 

21-22 березня Консультації ізраїльських агрономів

Проект тісно співпрацює з ізраїльською навчальною програмою MASHAV. Це навчальний центр в Ізраїлі, який приймає на стажування різних спеціалістів із розвиваючих країн всього світу і має широку мережу консультантів. Херсонські фермери мають можливість отримати інформацію від провідних ізраїльських спеціалістів.
 

21-22 березня Херсонщину відвідали консультанти-агрономи – Борис Бордман та Асса Лінн – завдяки співпраці ГО «Земля Таврії», проекту UHBDP та навчального центру MASHAV. 

Аби обмін досвідом був максимально ефективним, був організований круглий стіл "Особливості та технології вирощування малини, ожини та лохини" на базі ПП «Павлівські», що в с. Веселе Бериславського району. Ця тема зібрала більше 50 виробників ягід: новачки та професіонали в ягідному виробництві мали змогу відвідати провідне господарство, подивитися на підготовчі весняні роботи, задати питання господарю та перейняти досвід та іноваційні підходи від ізраїльських агрономів. 

Далі індивідуальні консультації отримали фермери Херсонщини, що займаються вирощуванням фруктів та ягід, а саме Сергій Некрасов ПП «Олександрівське» (с. Станіслав Білозерського району), Ігор Майдебура ФГ «Фруктове» (с. Микільське, Білозерського району), ФГ Павло Жукевича (с. Григорівка Чаплинського району), ТОВ «Енограй» (с. Софіївка Білозерського району).

Крім того, Школа аграрного лідера, що заснована для студентів ХДАУ радо приймала Бориса Бордмана, де він розповів про інновації та провідний ізраїльський досвід у сільському господарстві. Студенти мали змогу дізнатися практичні кейси по використанню обприскувачів, вирощування баштанних у пустелі, перспективи позагрунтового вирощування та світові тенденції аграрного ринку.

Добре, коли в наш час, для аграріїв створюється можливість перейняти провідний світовий досвід та отримати відповіді «з перших вуст»

DSCN6931DSCN6808DSCN6688

 

24 березня «Інновації, технології та препарати в системі органічного землеробства степу»

Органічне виробництво – сучасний тренд, про це свідчить зацікавленість наших фермерів до цього питання. 24 березня на базі ХДАУ пройшов круглий стіл «Інновації, технології та препарати в системі органічного землеробства степу».

Мета заходу: розкрити методи адаптації сільськогосподарських культур до автономного використання вологи в ґрунті, підвищення їх посухо- та жаростійкості, повна адаптація до екстремальних умов навколишнього середовища. Перспективи використання NANO-GREEN-ORGANIC TECHNOLOGY МАРЦІНИШИН в аграрному секторі. 

На заході була презентація лабораторії «Agrohelp-24» - ургентна служба порятунку та концепції «Еко органік продукт» - сучасної технології швидкого відновлення родючості ґрунту. А також багато інформації про адаптацію мікробіологічних добрив, біологічних та хімічних ЗЗР, стимуляторів росту рослин. Окремий виступ був присвячений вирощуванню екологічно чистої та економічно привабливої продукції.

Проект UHBDPзавжди підтримує заходи, що спрямовані на пропаганду технологій дружніх до навколищнього середовища.

29570509 1629740907133753 8959316422568681968 n29573183 1629741503800360 5730197817832564216 n29572873 1629741867133657 6655871336447353742 n

 

17, 24 та 31 березня «Ветеринарне забезпечення пасіки та умови здачі меду» 

Успіх у будь-якій роботі залежить від поступового просування до мети. Після конференції «Здорова пасіка», що відбулася в грудні минулого року продовжує реалізацію своїх завдань в регіонах. Саме тому ГО «Земля Таврії» в рамках співпраці з Проектом UHBDP продовжує проводити ряд зустрічей з пасічниками області.

Ми вже провели зустрічі в 8 районах Херсонської області. Цього місяця спеціалісти ГО «Земля Таврії» відвідали с. Іванівка, Нижні Сірогози, м. Каховка та Берислав, де загалом зібралося 160 учасників.

Кожен район відрізняється активністю та напрямками розвитку бджільництва, але всі мають спільні проблеми: вирубка лісів та посадок, отруєння бджіл, пошук якісного обладнання. Тож об’єднання є одна з форм захисту власних інтересів. Адже спільно можна заявити про свої наміри, лобіювати питання, робити інформаційні заходи, спілкуватися з асоціацією фермерів та адміністраціями. В співпраці є можливість обмінятися досвідом та інформацією.

Сподіваємося, що новообрані голови районних осередків будуть підтримувати ідеї кооперації та взаємодопомоги. На заході був обраний голова Каховського осередку – Іван Карпенко, голова Іванівського осередку – Іван Кириєнко, а в Нижніх Сірогозах, був підтриманий Олексій Глущенко, пасічники з досвідом та активною життєвою позицією.

Початок бджолярного сезону був підсумований семінаром «Удосконалені технології виведення бджолиних маток», що пройшов 31 березня на базі ХДАУ. Головним спікером був Валерій Броварський (м. Київ) – кандидат с/г наук кафедри бджільництва НУБіП. Головна тема - особливості розведення бджолиних маток, підвищення ефективності їх розмноження, матководство – додатковий спосіб заробітку бджолярів, причини та наслідки загибелі бджіл. Тематика викликала багато дискусій та запитань.

Бджолярство – тяжка сезонна робота, де кожен день має своє наповнення. Тож на весь теплий сезон наші пасічники будуть зайняті справами в полі і вільні від наших заходів, але лише до настання холодної погоди))

Дякуємо всім, хто співпрацював з нами в цьому сезоні, відвідував наші заходи, залишав коментарі, зауваження та слова подяки. 

Аби ми мали змогу краще підготувати інформаційну програму для наших бджолярів, знати проблеми та потреби, просимо Всіх пасічників відповісти на анкетні питання. Ваша думка важлива для нас!  

Приєднатись до опитування

SAM 0230SAM 0186SAM 0188

 

30 березня Торговий форум «5 каналів збуту плодоовочевої продукції в Україні»

В рамках співпраці ГО «Земля Таврії» та UHBDP для учасників Проекту був організований торговий форум «5 каналів збуту плодоовочевої продукції в Україні». Мета заходу: надати актуальну інформацію про переваги та недоліки кожного з каналів збуту плодоовочевої продукції (мережи маркетів, переробні підприємства, ринки, оптові закупівельники, інтернет-продажі), аби виробники мали змогу обрати найкращий для свого бізнесу. Захід зібрав 200 учасників з різних регіонів України. Кожен виробник, незалежно від розміру та статусу господарства мав змогу почерпнути для себе корисну інформацію. Найбільшу зацікавленість викликали питання вимог до продукції від супермаркетів, тенденції плодоовочевого ринку, умови продажів на базарах та як створити об’єднання для формування оптової партії товару.

В другій частині зустрічі учасники провели прямі перемовини у форматі «B2B» та мали змогу задати актуальні питання представникам закупівельників, презентувати свої господарства. Повідомляємо, що вже є певні результати перемовин В2В – усні домовленості та підписані договори.

Вже зараз ми бачимо перспективи подальшої співпраці і будемо продовжувати таку форму роботи. Тепер ми плануємо більш вибірково підходити до відбору цільової аудиторії аби ефективність перемовин була високою. Відтепер ми готуємо площадку перемовин для окремого представника.

Ми прагнемо створити дієві механізми співпраці виробників та споживачів, що дозволить місцевому продукту знайти своє гідне місце не тільки в українських магазинах, а й за її межами. Разом ми досягнемо більше, приєднуйтеся до нас! Слідкуйте за анонсами!

DSC 0028DSC 0021DSC 0124

20 лютого в м. Херсоні відбулося відкриття щорічної виставки «Фермер 2018». В рамках масового заходу була проведена конференція «Сучасні тенденції агробізнесу. Підтримка аграріїв», мета якої – підвести підсумки минулорічного сезону, висвітлити основні тенденції аграрного ринку та презентувати доступні фінансові державні програми. Захід зібрав фермерів, одноосібників, представників державних та комерційних установ.

Спікери надали інформацію щодо статистичних підсумків минулорічного сезону, тенденції аграрного ринку на майбутнє, про заплановану державну підтримку на цей рік, були окреслені основні тенденції попиту на наступний сезон, також шляхи створення додаткової вартості та екологічних методів вирощування сільгосппродукції.

Тож, конференція окреслила основні сучасні тенденції в агробізнесі на наступний сезон, особливу увагу було приділено державним програмам та проектній діяльності на території Херсонської області. Присутні задавали багато питань, приймали активну участь в обговореннях. Зворотній зв'язок показав, що учасники висловлювали подяку та високо оцінили значення інформаційного заходу такого рівня.

ГО «Земля Таврії» бере активну участь у лобіюванні інтересів наших фермерів, тож приєднуйтеся до опитування щодо розширення переліку техніки, яку можна отримати через державну допомогу тут (держ опитування).

Додати коментар


Захисний код
Оновити