DIGEST07

 

12 червня, Часниковий форум, с. м. т. Чаплинка

Часник – перспективна культура, це доводить поступове збільшення площ під часником та зацікавленість аграріїв.

Часниковий форум вдруге був організований на базі ТОВ «ТД «Зоря плюс», що розташований в с. м. т. Чаплинка. Господарство має 1100 га, з яких 160 га займає часник на зрошенні. Керують господарством Сейран та Артур Яковлєви.

Форум зібрав 200 учасників із 14 областей України. Початок заходу розгорнувся на полі, де всі мали змогу ознайомитися із технологією вирощування часнику, задати питання агроному, побачити механізовану посадку та збір часнику, обрати найкращі ЗЗР, поспілкуватися із колегами. Наочний досвід, відповіді на питання та практичні поради стали незамінними для наших фермерів.

Пленарна частина містила доповіді та презентації спікерів-фахівців своєї справи. Представники ТОВ «Агропатріот», «UkrUp», «Грін Тім», «Овочева торгова компанія» та інші розповіли про все, що стосується часникової галузі – особливості хвороб та методи боротьби з ними, пошук каналів збуту, умови співпраці з мережами магазинів, післяврожайна доробка, умови експорту та куди дівати некондиційну сировину. Багато питань стосувалися агрономії, маркетингових особливостей реалізації часнику та використання ЗЗР і добрив.

По завершенню, всіх учасників очікували призи, що були розіграні від сервіс-фірм.

Позитивні відгуки та пропозиції наших учасників дають нам, організаторам, натхнення та енергію, аби подібний захід набув щорічного продовження.

 

DSC 1086DSC 1043DSC 1265

 

15 червня, «Успішна бізнес-модель вирощування тепличного винограду», с. Веселе

ПП Павлівське – приклад осподарства, що має успішний досвід по вирощуванню ягід. Голова господарства Михайло Павлівський відкритий до співпраці та має чим поділитися, саме тому всі заходи на його підприємстві збирають багато слухачів.

Виноград – культура, що вдячно росте в умовах півдня, а коли її дозрівання пришвидшується в теплицях, то рентабельність культури може бути ще більшою. Основні питання, що були висвітлені:

* Вирощування тепличного винограду: методи висадки в теплицях, сорти, строки агрономічних робіт, правила обрізки та опилення, температурні режими в теплицях протягом сезону, хвороби тепличного винограду.

* Ожина – перспективна культура. Правила обрізки, поливу та уходу за ожиною. Переваги вирощування ожини тунельним способом.

* Значення охолодження ягід для створення доданої вартості.

Всі учасники мали змогу відвідати тепличні комплекси, де вирощується виноград різних сортів, холодильне приміщення, задати питання на всі актуальні теми. Успішні бізнес-моделі мають велике значення. Інформація практиків дозволяє запобігти зайвих помилок. Таким досвідом приємно поділитися!

ГО «Земля Таврії» у співпраці з Проектом UHBDPпіклується, щоб таких прикладів стало більше!

DSC 1307DSC 1381DSC 1387

 

16 червня, Сучасні підходи до захисту плодових та ягідних культур

Фрукти – одни із прибуткових, але важких у догляді з культур, що вирощують фермерів. Дерева потребують постійного догляду в усі пори року, особливо в період формування та збору врожаю. Саме з метою донести інформацію про сучасні підходи захисту плодових та ягідних культур і був проведений День поля в с. Роздольне, Каховського району. Господарство «Фаворит 3» займає 700 га, частину з яких займають черешневі та яблуневі сади.

Тетяна Паніна, директор ЧП «Фаворит 3» привітала учасників, висловила готовність до співпраці та інформаційного обміну, розповіла про досвід господарства. Зокрема, як вирішується проблема обприскування та пошук каналів збуту черешні.

Костянтин Лагутенко, представник ООО «Саміт Агро» розповів про нові ЗЗР. Була презентована лінійка засобів, що відповідають всім сучасним нормам та вимогам, детально викладена інформація про переваги кожного препарату. Отримані відповіді на питання про особливості їх застосування на кожній культурі.

Олександр Синюк, Голова ГО «Земля Таврії» - презентував Проект UHBDP та умови співпраці з фермерами. Детально розповів про досягнення проекту, можливі майданчики для співпраці та анонсував заходи організації.

Крім того, для учасників був організований практичний виїзд техніки в дії. Всі бажаючі мали можливість подивитися як працює сучасна техніка, оцінити її переваги: ефективність, екологічність та довгий термін роботи.

Для всіх бажаючих був організований переїзд до яблуневого саду, де агроном розповів про особливості вирощування, обрізки та догляду за яблунями. 

Присутні високо оцінили захід, задавали багато питань стосовно використання ЗЗР, особливостей обрізки черешень, строки агротехнічних робіт, умови екологічності та високої ефективності вирощування садових культур.

DSC 0044DSCN0548DSC 0037

 

17-19 червня, тренінг програми MASHAV «Психологія та аналіз бізнесу», с.м.т. Лазурне

Машав – ізраїльска навчальна програма, що вже 60 років навчає учасників з розвиваючих країн за різними актуальними темами. Стажування в програмі Машав завжди мають позитивні відгуки, адже їх організовують та проводять тренери-фахівці. Проект UHBDP тісно співпрацює з ізраїльською програмою та використовує знання та навички її спеціалістів задля навчання фермерів України.

17-19 травня 2018 року ГО «Земля Таврії» спільно з представниками програми Машав організувала тренінг для херсонських та запорізьких фермерів. Навчання пройшли 30 сільгоспвиробників та представники Проекту за темою «Психологія та аналіз бізнесу». Мета навчання – сформувати у учасників тренінгу основи навичок спілкування, проведення перемовин та аналізу власного бізнесу.

Ян Зусман – тренер-психолог, провідний ізраїльський бізнес-консультант зробив вступний курс по бізнес-психології. Він розкрив основні поняття про типажі бізнесменів, їх переваги та недоліки, поведінкові стереотипи кожного. Окремим курсом були розкриті поняття про психологію покупця та засоби впливу на прийняття рішення, перелік факторів, що обумовлюють бізнес. Вправи для учасників допомогли розкрити їх потенціал, вказати на власні недоліки та особистісні переваги, були надані характеристики учасникам та поради для розвитку.

Бізнес-консультант Катерина Руденко представила інструменти для аналізу власного бізнесу учасникам: PEST и SWOT-аналізи, а також причинно-наслідкові зв’язки, як знайти варіанти вірного рішення, які зовнішні та внутрішні фактори впливають на ведення бізнесу. Вправи та питання були націлені на практичні завдання, що стосувалися власної справи учасників.

Всі учасники активно проявляли себе у вправах та самопрезентаціях, задавали питання та наводили приклади з власного досвіду. Активність учасників була обумовлена їх зацікавленістю та прагненням до розвитку. Тренінги від Машав завжди мають високу оцінку всіх учасників, адже мають практичне значення, змінюють мислення та підхід до власного бізнесу, що становиться більш ефективним.

Даний триденний тренінг має велике значення для всіх учасників, адже основи бізнес-психології дають конкурентну перевагу, можливість для саморозвитку та вміння аналізувати власний бізнес.

DSC 0194DSCN0620DSCN0652

Інформаційні партнери