Команда громадської організації «Земля Таврії» та Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) постійно аналізують бізнес в аграрній галузі, швидко реагують на потреби ринку, та дійшли висновку, що тема зберігання сільськогосподарської продукції є важливою, саме тому була організована конференція «Прибуткове зберігання в нових ринкових умовах».

Актуальність теми є очевидною, адже експерти плодоовочевого ринку говорять про те, що втрати продукції при неправильному зберіганні можуть сягати 60-65%, тоді як на підприємствах, де використовують сучасне обладнання такі втрати становлять до 30%. Наша команда при підготовці до заходу, стикнулася з тим, що тема зберігання виявилася складною та закритою, не всі готові поділитися власними помилками та напрацюваннями.

7 вересня в м. Каховка Херсонської області на базі ТОВ «Грін Тім» відбулася конференція, яка зібрала більше 80 учасників з 8 областей України. Мета  конференції - надати практичну та теоретичну інформацію про зберігання плодоовочевої продукції як процес, що може створювати для фермерів додатковий прибуток.

Олександр Синюк, голова ГО «Земля Таврії»,  презентував досвід роботи організації та досягнення. Головні акценти в роботі – створення дієвих майданчиків для співпраці та позитивні відгуки учасників, що надихають на подальшу роботу.

Програма конференції складалася з 3 блоків:

1.Основна мета зберігання. Чи є зберігання прибутковим? Досвід та аналітика ТОВ «Грін Тім», рекомендації агронома та фахівців з розвитку підприємства.

2.Ефективні технології та сучасне обладнання для процесу зберігання. Поради та провідний досвід фахівців  холодильного обладнання. Основні помилки при проектуванні, будівництві та експлуатації холодильного обладнання.

3.Джерела фінансування та інвестицій для аграріїв. Державні програми, грантова підтримка та проекти міжнародної технічної допомоги, що стануть в нагоді нашим фермерам.

Ми завжди прагнемо дати корисну і практичну інформацію, аби наші учасники мали змогу впроваджувати успішний досвід. Саме тому, місцем проведення заходу було обрано ТОВ «Грін Тім» – одне з найпотужніших овочесховище в Україні на 50 тис. тонн, площею 18 тис. кв. м., що працює цілий рік. Екскурсія на виробничі площі пройшла для учасників «зі сльозами на очах», адже зараз там зберігається де-кілька тисяч тонн цибулі. Подивитися весь шлях, що проходять овочі, задати питання спеціалістам про особливості кожного етапу зберігання, дізнатися основні цифри та особливості технологій,-  все це мали змогу зробити учасники конференції.

Якщо великі підприємства можуть дозволити собі сучасне холодильне обладнання, то що робити дрібним виробникам? На яких умовах і де можна об’єднатися аби зберігати свою продукцію? Відповіді на ці питання прозвучали в панельній дискусії по агрегації – спеціально організованому інформаційному майданчику. Були презентовані можливі схеми агрегації, умови, досвід та майбутні площадки для зберігання плодоовочевої продукції для фермерів Херсонської області. Тож кооперація, яку розвиває Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва,- це один із шляхів для наших фермерів аби зберігання було прибутковим. Агрегація  може стати дієвим механізмом розвитку аграрної галузі, за умови зміни ментальності виробників та налагодження співпраці на довірі.

Особливу зацікавленість викликає тема фінансування. Цей блок висвітлив інформацію про те, де взяти гроші? Шляхи вирішення проблем існують для тих, хто шукає вихід: державні програми підтримки, проекти міжнародної технічної допомоги, інвестиції, гранти тощо.

По закінченню заходу, приємний бонус для всіх учасників – розіграш призів від партнерів: сертифікати на проведення  маркетингового аудиту та пошук інвестиційних проектів для підприємства. ГО «Земля Таврії» бере на себе приємний обов’язок – знайти можливі гранти, інвестиційні проекти, можливе фінансування підприємства, що отримало сертифікат. Тож, вітаємо переможців: ТОВ «Органік-Д» (Вінницька область) та ТОВ «Венера» (Одеська область).

Тож, громадська організація “Земля Таврії”  продовжує створювати платформи для співпраці  і конференція такого рівня – найкраще підтвердження. Обмін інформацією, контактами, корисними навичками, практичним досвідом та позитивні відгуки – головні досягнення заходу.

Учасники конференції мали змогу отримати огляд: Бізнес із зберігання овочів та фруктів: можливості та перспективи в Україні. В даному виданні запропоновано аналіз ситуації, що склалася на ринку та оцінка рентабельності бізнесу у сфері зберігання овочів. Для аналізу було обрано найбільш актуальні позиції агро сектору : яблука та «борщовий набір» овочів.

Завантажити та переглянути огляд можна за посиланням http://hozt.tilda.ws/storage

 

До нових зустрічей на подіях ГО "Земля Таврії" та Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP)!

Нам цікава ваша думка! Які сервіси найбільш актуальні? Вкажіть, що найцікавіше для вас та отримайте персональне запрошення на подію цікаву саме для вас! https://goo.gl/forms/m0iJzQ7nzVMuMpKu1

Інформаційні партнери