20 січня 2017 р. у м. Херсоні на базі Херсонського державного аграрного університету було проведено круглий стіл «Співпраця в рамках українського Проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва як інструмент підвищення якості фахової підготовки студентів ХДАУ».

         Відкрив засідання директор ІПКП Аверчев О.В., який привітав учасників круглого столу, представив їх, оголосив порядок та регламент проведення заходу.

         Далі слово взяв в.о. ректора ДВНЗ «ХДАУ» Яремко Ю.І., розповівши присутнім про співпрацю Проекту із університетом та плани на подальше впровадження компонента «Розвиток трудових ресурсів». Юрій Іванович наголосив, що кращі зі студентів будуть мати можливість навчатися в інтернатурі на передових підприємствах області, отримуючи протягом 3-х місяців стипендію від Проекту. Безумовно, ця інформація дуже зацікавила майбутніх магістрів агрономії, водного господарства, будівництва та землеустрою, харчової технології.

Stat KrStol 1

         Голова громадської організації «Земля Таврії» Олександр Синюк розкрив студентам та учасникам круглого столу деталі реалізації Проекту UHBDP, запросивши бажаючих до співпраці з організацією та активної участі у конкурсі на навчання. Студенти отримали чітке уявлення про механізми проведення конкурсу та вимоги до кандидатів, які прагнуть взяти у ньому участь.

         Також у круглому столі взяла участь фахівець з розвитку та навчання персоналу холдінгу Agrofusion Катерина Писарєва, яка розповіла присутнім про історію та діяльність компанії, умови праці, та вимоги до майбутніх працівників. За її словами, підприємство має зацікавленість у нарощуванні виробництва, відповідно, потребує збільшення кількості працівників. Вказала, які спеціалісти з тих, кого готує університет, будуть потрібні, та яким чином можливо буде пройти практичну підготовку на підприємстві. Висловила надію, що через співпрацю із Проектом стане можливим підвищення якості фахової підготовки студентів та залучення необхідної кількості кадрового резерву з числа тих молодих спеціалістів, які пройшли зазначене навчання.

Stat KrStol 2

         Серед виступаючих зазначимо директора Херсонської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» Мельник М.А., який розповів студентам про свій професійний досвід та зазначив, що співпраця сучасних підприємств нашої області, що прагнуть захопити частину європейського ринку, із державною установою, яку він очолює, дасть переваги у розвитку плодоовочівництва на Херсонщині.

         Своїм професійним баченням із присутніми на круглому столі поділилася директор наукової бібліотеки ХДАУ Анічкіна Н.В., яка запросила студентів користатися надбаннями бібліотечного фонду й мати можливість розроблювати рекомендації для підприємств, на яких студенти проходитимуть практику й стажування.

Stat KrStol 3

Підводячи підсумки круглого столу, можна сказати, що Український Проект бізнес-розвитку плодоовочівництва, який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, реалізується та спів фінансується Менонітською асоціацією економічного розвитку (MEDA) через співпрацю із Херсонським державним аграрним університетом (ХДАУ), дає можливість студентам та випускникам покращувати їх навички до рівня, якого вимагає сучасний плодоовочевий сектор через стажування, та інтернатуру.

Додати коментар


Захисний код
Оновити