18 квітня 2017 р. у сільській раді с. Новософіївка Голопристанського району Херсонської області відбувся семінар для фермерів та одноосібників, що спеціалізуються на вирощуванні плодоовочевої продукції (редису та інших овочів).

 

Тема семінару «Можливості співпраці СОК «Агропродукт Херсонщини» з громадою села Новософіївка» зібрала зацікавлених учасників Проекту та бажаючих ними стати виробників овочевої продукції. Даний захід відбувся завдяки співпраці Херсонського представництва РЖФУ у особі Віри Олександрівни Машинської з громадською організацією «Земля Таврії». Аби зацікавити людей та дати ще більше корисної інформації, ми запросили взяти участь у забезпеченні призового фонду партнерів СОК «Агропродукт Херсонщини», що займаються реалізацією якісного насіннєвого матеріалу.

18.04 Novosofievka 1

Відбулася жвава дискусія; всі учасники прискіпливо обраховували свої фінансові показники та шукали можливості знизити собівартість продукції через введення даних до технологічної карти редису, у вирощуванні якого спеціалізується громада. Олександр Синюк, голова ГО «Земля Таврії», допоміг з’ясувати, як можна уникнути зайвих трат через економію у насінні, при внесенні добрив (особливо, якщо вводити у живлення культури органічні добрива), при обробці ґрунту (з’ясувалося, що деякі учасники ще досі використовують протруйник, який вже давно заборонено у ЄС).

18.04 Novosofievka 2

Аналіз технокарти дав змогу помітити, де витрачаються гроші та знайти шляхи скорочення витрат. Також багато хто узяв до уваги модель розрахунку конкретної культури, виходячи з попередніх затрат, та зрозумів формування відповідної вартості отриманого врожаю через собівартість та адекватну додану вартість.

18.04 Novosofievka 3

Корисним для учасників семінару було також вивчення проблем громади через фокусування на внутрішніх та зовнішніх чинниках, до яких відносяться сильні та слабкі сторони ОТГ, можливості та загрози ззовні. Блок «SWOT-аналіз» провів для учасників Олександр Ячменьов, представник ГО «Земля Таврії». Через оволодіння цим інструментом учасники змогли висвітлити власні можливості та побачити те, куди варто прикласти зусиль вже сьогодні. А наявні досвід та бажання допоможуть впоратися із існуючими перепонами для розвитку.

18.04 Novosofievka 4

Багато позитивних емоцій та інтересу викликав розіграш призів! Кожному з учасників знайшлося щось корисне – насіння чи органічне добриво, які були надані від партнерів організаторів семінару.

18.04 Novosofievka 5

З вдячністю за корисно проведений час та отримані знання прощалися фермери Новософіївської ОТГ із ведучими семінару. Здається, із даною громадою нам вдалося зав’язати ще більш міцні ділові стосунки, завдяки можливостям, що надає Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва, що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, реалізується та співфінансується МEDA.

18.04 Novosofievka 6

Додати коментар


Захисний код
Оновити