26 червня на Херсонщині відбувся Часниковий форум на полі ТОВ «ТД Зоря Плюс» в Чаплинському районі, організований ГО «Земля Таврії», за підтримки Українського  проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.

DSC 0214

Унікальний захід поєднав в собі дві складові: день поля та круглий стіл. Перша частина була присвячена нюансам технологічного процесу вирощування такої культури, як часник, а друга дискусійному обговоренню задач цієї галузі.

DSC 0229
 

На початку заходу вокальні колективи «Барвінок» та «Мрія» тішили учасників виконанням українських пісень. Гостинні господарі пригощали гостей смачним хлібом, пиріжками та чаєм.


DSC 0281
DSC 0234
 
DSC 0271
           
   

На заході учасники отримали можливість ознайомитись з технологією вирощування від виробників практиків, новинками посівного матеріалу та досягненням одного з провідних господарств області безпосередньо на полі та долучитись до обговорення важливих питань часникового сектору.

 
DSC 0329

   

На полі агрономи ТОВ «ТД Зоря Плюс» розповіли про нову селекцію часнику, яку вони апробовують в своєму господарстві, показали  як працює техніка для прибирання часнику, обговорили технологію вирощування, збирання та врожайність вирощуваних сортів. Провідні спеціалісти відомих сервіс фірм, таких як, компанія "Імперія Агро", компанія "Адама", НВК "Роста"  поділились актуальною  інформацію з питань живлення, захисту, обробітку на прикладі господарства з великим досвідом вирощування цієї культури.

DSC 0387

DSC 0365

Друга частина форуму проходила в п.г.т. Чаплинка. Після смачного обіду від гостинного Сейрана Яковлєва та ГО "Земля Таврії" за «круглим столом» спікери часникового сектору висвітлили бізнесову складову вирощування цієї культури, говорили про зовнішній та внутрішній ринок, сертифікацію, новинки технології, зв'язок науки та бізнесу та кооперацію.

 

DSC 0414
 

Дуже жваве обговорення визвав виступ голови СОК "УКРАП", Ганни Морозової, яка закликала об'єднуватись та витісняти з ринку України китайський часник. Менеджер АТБ, Журавель Вадми, підримав ініціативу об'єднання та говорив про розширення внутрішньої мережі АТБ і готовності закуповувати часник українського походження.

  

DSC 0433
 

На заході були присутні представники влади Неделько Андрій Миколайович - заступник Департаменту АПР Херсонської області та Бурейко Олександр Альбертович - голова Чаплинської районної адміністрації, які висловили всебічну підтримку ідеї об`єднання виробників часникової галузі.

 
DSC 0420

Всі учасники форуму почули спікерів-практиків часникового напрямку та зійшлися на тому що поодинці неможливо вирішити питання цього сегменту, виникла необхідність  об'єднання та спільного вирішення питань закупівлі насіннєвого матеріалу, засобів захисту, застосування новітних технологій, формування єдиної партії, продажу товару під єдиним брендом та налагодження каналів збуту. До дискусії долучився Ярмій Павло Олексійович – голова ГО АРР «Таврійське об’єднання територіальних громад,  який запропонував всім бажаючим вступати до Таврійського клубу експортерів та об’єднувати свої зусилля. Учасники форуму підтримали ідею кооперації часникового сегменту, була створена робоча група з вирішення завдань цього об`єднання.

 
DSC 0462
 

По завершенню відбувся розіграш призів від партнерів заходу: компанії "Імперіа Агро", "Адама". Сюрпризом для учасників заходу став приз від ТОВ «ТД Зоря Плюс» - це сітка насіннєвого матеріалу. 

 
DSC 0483
     
     

ГО "Земля Таврії" також не залишилась в осторонь та здивувала гостинних господарів ваучером на проходження навчального курсу для фермерів під назвою: "Технологія координатного способу обробки сільськогосподарських культур від НВК "Роста".

 

DSC 0487

 

Організатори заходу:

 

Громадська організація «Земля Таврії» - координатор українського проекту бізнес розвитку плодоовочівництва в Херсонській області. Проект фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, реалізовується і співфінансується Менонітською асоціацією економічного розвитку (MEDA). MEDA співпрацює з Ізраїльським агентством міжнародного співробітництва (MASHAV) і міжнародними сервісними компаніями з метою надання технічної підтримки.

 

ТОВ «ТД Зоря Плюс» - сільськогосподарське підприємство, що займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції, пріоритет вирощування часник.

Сейран Яковлєв - співзасновник Торгового дому Зоря. Член Аграрного союзу, живе і працює на території Чаплинського району, професіонал своєї справи, займається веденням сільським господарством з 2001 року, часником з 2009року, загальна площа посівів 1200 га, під часником 74, цибуля -22, помідор 300 га, полуниця 8 га, зерно-бобові 1000 га

 

Запрошуємо у групу Часничників Херсонщини!

 

DSC 0376

Далі  буде….. Разом ми зможемо більше. Слідкуйте за новинами.

 

Підписуйтесь на нашу сторінку на фейсбук Земля Таврії

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити