Кожній людині колись треба робити перші кроки в професії. Саме для того, щоб найкраще пристосуватися до нових умов, до нового роду заняття, здобути нові навички з обраної професії, є такий етап у кар’єрі, як стажування. Якщо це стосується аграрної сфери, то агоінтернатура є кращим засобом поєднати теоретичні та практичні знання, виявити свої слабкі та сильні сторони, перейняти досвід фахівців.

1 1

УПРБП надає студентам можливість пройти стажування на підприємствах Херсонської області. Проект співпрацює з ХАУ та організовує сприятливі умови для студентів: стипендії, супровід, інформаційну підтримку. «У сучасних умовах на перший план виходить не сама наявність диплома, а реальні знання і вміння, набуті студентом за час навчання,» - каже директор Інституту ПКП, професор Аверчев О.В. Система навчання повинна бути побудована так, щоб викладач, знаючи, що студентські знання як результат його роботи будуть оцінені належним чином, намагався добре навчити, а студент - старанно навчитися, отримати максимум знань та навичок.1 2

Тристороння співпраця: Херсонський державний аграрний університет, Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва та підприємство - вигідна всім учасникам. Студент отримує місце для професійного старту, а підприємство – нові сили та ідеї для створення кваліфікованого штату й кадрового резерву.

Учасниці практики поділилися своїми враженнями від роботи.

Ми, дві студентки 4 курсу спеціальності «Геодезія, картографія та землеустрій» Бабешко Ірина та Верлата Ірина з 03.04.2017 по 16.06.2017 року проходили стажування на приватному підприємстві «Левас», що знаходиться в м. Херсон .

1 3На підприємстві ми займали посаду практикантів – студентів.

Основними нашими завданнями було:

-                     здійснювати комплекс геодезичних робіт при вирішенні різних інженерно-технічних проблем, у тому числі, по прив'язці існуючих і переносу в натуру проектних об'єктів при проведенні геолого-розвідувальних та інших робіт;

-                     здійснювати необхідні геодезичні вимірювання;

-                     ведення польової документації;

-                     брати участь у складанні відповідних розділів проектів проведення геолого-розвідувальних та інших робіт;

-                     здійснювати геодезичний контроль за роботами;

-                     забезпечувати дотримання встановлених норм і правил;

-                     облік і збереження геодезичних знаків при виконанні геодезичних робіт;

-                     оформлення виробничої документації та звітності.

1 4Сподіваємося, що за період проходження стажування ми проявили себе як сумлінні працівники, надійні, відповідальні, цілеспрямовані, комунікабельні, адже ми постійно мали прагнення до вдосконалення професійних знань, проявляли стійкість в стресових ситуаціях, винахідливість, здатність швидко орієнтуватися в складних ситуаціях.

Цікавим та корисним було те, що стажування не зводилося до паперової роботи. Під час проходження стажування неодноразово виїжджали на місцевість для топографо-геодезичних робіт де нам стали у нагоді здобуті знання, отримані за період навчання. Це дало змогу виконувати всі завдання, які були поставлені нам керівником практики.

1 5Після закінчення стажування отримали відповідні знання і навички щодо устрою території садів, брали участь у реальному робочому процесі. Можливість навчання в агроінтернатурі дала нам змогу отримати необхідний практичний досвід та основу упорядкування територій багаторічних плодоягідних насаджень, для розвитку плодовоовочевої продукції. Цікавим було, як саме удосконалено розміщення садів, порід і сортів, розташування кварталів і бригадних ділянок, розміщення виробничих центрів, шляхової мережі та лісосмуг.

1 6В процесі роботи ознайомилась із:

-                     структурою та організацією роботи підприємства;

-                     нормативно-правовими документами якими керується приватне підприємство;

-                     нормативно-технічною документацією щодо відведення земельних ділянок у власність та в оренду.

Дане підприємство висловило зацікавленість в нас, як в спеціалістах даного профілю, тому після закінчення курсу магістра ми вже працевлаштовані! А чи не це найголовніше завдання стажування?!

Ми висловлюємо велику вдячність УПРБП та адміністрації ХАУ за надану можливість бути агроінтернами та учасниками проекту. Дякуємо!

 

1 7

1 8