Агроінтернатура ХДАУ. Молодь – наше майбутнє, і від їх ставлення до свідомого обрання професії, відповідальності, професійного розвитку буде залежати успіх країни. Однією із форм співпраці УПРБП - є робота зі студентами аграрного ВУЗу. Мета – створити умови для практичного стажування студентів.

 

Обов’язкове проходження практики, на старших курсах в університеті, нажаль, складно знайти. Як правило, підприємства не хочуть робити фінансові та організаційні витрати, пов'язані з професійним навчанням студентів, але грамотно організоване практичне навчання дозволяє студентам отримати набагато більше практичних знань та навичок, ніж за роки навчання в аудиторії. Це дуже добре доводять результати співпраці із УПРБП.

21

Я, агроінтерн проекту Павлюк Каріна, пройшла стажування на КП Агрофірма радгосп «Білозерський», що в Херсонській області з 01.03-09.05.17.

Дане стажування дало мені змогу ознайомитись з процесом ведення бухгалтерського обліку на підприємстві, поєднати свої теоретичні знання з практикою, перейняти досвід наставників.

22Мотивуючим фактором від Проекту є оплата стипендії, наближена до зарплатні. Таким чином, мені не потрібно було шукати компроміс між навчанням і додатковим заробітком.

Для того, аби розширити професійні навички та вивчити процес переробки плодоовочевої продукції з 10.05-31.05.2017 змінила базу стажування на переробне підприємство ТОВ "Плодоовочевий комбінат "Херсон". Що виявилося перспективно, адже на даному підприємстві я можу розраховувати, навіть, на майбутнє працевлаштування. Особливо вагомим є те, що завдяки практичним умовам стажування безпосередньо на виробництві є можливість розвивати навички «ключової компетенції», зокрема, уміння працювати в команді, організовувати професійну діяльність, співпрацювати з колегами. Адже ніякі теоретичні заняття не зможуть сформувати потрібні фахові навички.

23В свою чергу, я вирішувала виявлені проблеми на підприємствах та внесла пропозиції для покращення ведення бухгалтерського обліку, де проходила стажування. Їх прийняли до відома, тож сподіваюсь, що вони матимуть позитивний вплив на ефективність роботи.

Дякую Проекту УПРБП та адміністрацій ХАУ за те, що надали мені можливості здобути безцінні знання та практичні навички. Започаткування такого стажування (дуальної освіти) може стати саме тим поштовхом, що необхідний українській освіті для підвищення якості навчання і її відповідності стандартам та запитам ринку праці. А наявність кваліфікованих фахівців в усі часи є ключовим напрямком ефективного розвитку агробізнесу.